“Право і справедливість” пропонує швидку інтеграцію для українських іммігрантів, що працюють у Польщі. Рішення стосується також їхніх родин.

Уряд зацікавлений більшою інтеграцією іммігрантів, що працюють у Польщі, зокрема українців. Запропоноване розв’язання спростить проживання в Польщі родин українських працівників. Швидше надання згоди на постійне проживання чи можливість запросити найближчих рідних на проживання вже через рік після початку роботи — це найважливіші елементи змін до закону про іноземців, частина із яких набере чинності 1 січня 2019 р. Оцінюється, що вони охоплять 200 тис. осіб.

Програма підтримки іммігрантів дає можливість працівникам із закордону звертатися із заявою про надання дозволу на постійне проживання через два з половиною роки роботи на підставі дозволу на перебування. Через рік роботи на підставі дозволу іммігрант зможе привезти найближчих членів родини, які також матимуть можливість працювати в Польщі. Сьогодні на дозвіл на постійне проживання потрібно чекати щонайменше чотири роки. Фактично іноземці зможуть привезти свої родини вже через рік роботи на підставі дозволу та після кількох місяців вирішення формальних питань.

Воєвода дає дозвіл на тимчасове проживання в Польщі, якщо іноземець мешкатиме в Польщі довше 3 місяців. Якщо пілставою для проживання понад 3 місяці на території Польщі має бути робота, то форма працевлаштування не має значення, - це може бути як трудовий договір, так і цивільно-правовий договір (договір на виконання робіт, договір підряду).

Ні, подавати заяву на отримання посвідки на проживання у зв'язку з роботою іноземець може у будь-який період підтвердженого документами проживання на території Польщі. Він може подати заяву воєводі навіть через 1 день з дня приїзду в Польщу і підписання договору з працедавцем.

 

© EUROKADRA UKRAINA