З 1 травня 2015 р. студенти денної форми навчання, незалежно від того, що у них є: дозвіл на тимчасове проживання або віза, можуть працювати на території Польщі, не отримуючи дозволу на роботу в період дії їхнього документу на проживання (візи або посвідки на проживання). Раніше це торкалося виключно студентів денної форми навчання, які мають посвідку на проживання, видану на цій підставі.

Воєвода дає дозвіл на тимчасове проживання в Польщі, якщо іноземець мешкатиме в Польщі довше 3 місяців. Якщо пілставою для проживання понад 3 місяці на території Польщі має бути робота, то форма працевлаштування не має значення, - це може бути як трудовий договір, так і цивільно-правовий договір (договір на виконання робіт, договір підряду).

Ні, подавати заяву на отримання посвідки на проживання у зв'язку з роботою іноземець може у будь-який період підтвердженого документами проживання на території Польщі. Він може подати заяву воєводі навіть через 1 день з дня приїзду в Польщу і підписання договору з працедавцем.

 

© EUROKADRA UKRAINA