Воєвода дає дозвіл на тимчасове проживання в Польщі, якщо іноземець мешкатиме в Польщі довше 3 місяців. Якщо пілставою для проживання понад 3 місяці на території Польщі має бути робота, то форма працевлаштування не має значення, - це може бути як трудовий договір, так і цивільно-правовий договір (договір на виконання робіт, договір підряду).

У разі трудового договору і договору на виконання робіт працедавець повинен надати інформацію про іноземця в Управління соціального страхування впродовж 7 днів з моменту початку виконання роботи. У разі працевлаштування на підставі трудового договору працедавець повинен дотримуватися положень трудового законодавства, у тому числі дотримуватися норм робочого часу (наприклад, не більше 8 годин в день і, в середньому, 40 годин на тиждень), а також розміру мінімальної заробітної плати - в 2015 році це 1750 PLN брутто при роботі на повну ставку.

Також слід пам'ятати, що іноземець, щоб отримати дозвіл на тимчасове проживання, повинен довести, що він має стабільний і регулярний дохід не нижче 543 PLN в місяць у разі окремого домогосподарства, або 456 PLN на кожного члена групового домогосподарства, якщо мешкає в Польщі з сім'єю.

© EUROKADRA UKRAINA