“Право і справедливість” пропонує швидку інтеграцію для українських іммігрантів, що працюють у Польщі. Рішення стосується також їхніх родин.

Уряд зацікавлений більшою інтеграцією іммігрантів, що працюють у Польщі, зокрема українців. Запропоноване розв’язання спростить проживання в Польщі родин українських працівників. Швидше надання згоди на постійне проживання чи можливість запросити найближчих рідних на проживання вже через рік після початку роботи — це найважливіші елементи змін до закону про іноземців, частина із яких набере чинності 1 січня 2019 р. Оцінюється, що вони охоплять 200 тис. осіб.

Програма підтримки іммігрантів дає можливість працівникам із закордону звертатися із заявою про надання дозволу на постійне проживання через два з половиною роки роботи на підставі дозволу на перебування. Через рік роботи на підставі дозволу іммігрант зможе привезти найближчих членів родини, які також матимуть можливість працювати в Польщі. Сьогодні на дозвіл на постійне проживання потрібно чекати щонайменше чотири роки. Фактично іноземці зможуть привезти свої родини вже через рік роботи на підставі дозволу та після кількох місяців вирішення формальних питань.

Однак уряд не спрямовує свої пропозиції усім іноземцям, що перебувають у Польщі. Першою умовою є те, що вона стосується виключно тих осіб, які зараз можуть працювати в Польщі на підставі заяви роботодавця про намір працевлаштування іноземця, тобто вірмен, білорусів, грузинів, молдаван, росіян та українців. Друга умова — працевлаштування у ключових сферах для Польщі. Список професій опрацьовує Міністерство родини, праці та соціальної політики. Відомство заохочує до проживання в Польщі осіб, культура яких наближена до Ппольської. “Зміни покликані впровадити спрощення для проживання в Польщі осіб, близьких нашій країні культурно, які мають кваліфікації для виконання робіт, бажаних для польської економіки”, — йдеться в законопроекті.

Джерело: TVP Info

© EUROKADRA UKRAINA